1325 “Луганщина. Жінки. Мир. Безпека”

Мета проєкту:

Проєкт має на меті попередження та вирішення конфлікту щодо жінок та дівчат поблизу зі збройним конфліктом, та попередити пост-конфліктний розвиток. А також посилення роботи коаліції “Луганщина. Жінки. Мир. Безпека” задля просування гендерної рівності серед жінок та чоловіків, молоді в Луганської області та підвищення обізнаності представників та представниць громадських організацій, органів державної влади і місцевого самоврядування регіону, підвищення обізнанності щодо завдань резолюції РБ ООН 1325. Проведення навчальних семінарів для представників/ць органів місцевого самоврядування ОТГ/ВЦА, активістів/ток, представників/ць громадських організацій в різних громадах у співпраці з місцевими/регіональною Координаційною радою з гендерних питань та реалізації планів дій 1325, а також надання експертної підтримки з питань розробки проєктів місцевих планів дій 1325 в цільових громадах проєкту.

Область реалізації проєкту: Луганська область

Район реалізації проєкту:
Громади Луганської області: Щастинська міська ВЦА, Станично-Луганська селищна ВЦА, Гірська міська ВЦА, Новоайдарська селищна ОТГ, Міловська ОТГ, Сєвєродонецька міська ВЦА, Широківська сільська ВЦА

Цільові групи: представники влади; активна частина громадськості; молодь, жінки та дівчата.

Термін реалізації: червень 2020 р. – жовтень 2020р.

Очікуваний результат після впровадження проєкту: Навчені фахівці з органів влади та представники громадськості стосовно принципів резолюції 1325, попередження та реагування на випадки домашнього та ґендерного зумовленого насильства, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. Проведено інформаційна кампанія задля збільшення участі жінок, у т.ч. з числа жінок із статусом ВПО та інших потенційно вразливих категорій, у прийнятті рішень, представництві у владі на всіх її рівнях, розвитку жіночого лідерства; регулярне інформування громадськості про хід реалізації Національного та Регіонального планів 1325; проведення спільних з ДСЗН заходів щодо інформування населення про запобігання і протидію насильству; розроблення, друк та розповсюдження тематичних методичних матеріалів. Розроблені проєкти місцевих планів дій 1325 в цільових громадах проєкту

Проєкт «1325 Луганщина. Жінки. Мир. Безпека» реалізовувався громадською організацією «Сєвєродонецька молодіжна рада» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО)

Звіт за проєктом