Сьогодні кожен із нас веде профіль у соціальних мережах:
- ми дивимся сторіс,
- гортаємо стрічку у Фейсбуці,
- лайкаємо публікації у Інстаграмі,
- намагаємось робити фото та пости кожного дня,
- відповідаємо на коменти та долучаємось до дискусій…
Цікаво те, що дехто навіть не підозрює, яке саме враження на оточуючих справляють наші публікації. Цікаво, а чи знаєш ти, що твої дії в соціальних мережах кажуть про тебе? Поглянь на свою сторінку з іншого боку завдяки цій статті.
Аватарка
Це графічне представлення користувача першим привертає увагу. Чи думав ти, який посил даєш, розміщуючи свої фото у стрічку
новин, у своїй історії та у аватарці?
Агресивні фото відштовхують, а надто відверті – викликають неправильні та навіть нездорові фантазії. Ні, ні в якому разі я не зобов’язую тебе публікувати своє фото «на паспорт», але кадри при хорошому освітленні із доброзичливою усмішкою – чому б ні?
Особиста інформація: що не треба знати всім користувачам соціальних мереж
Ніколи не вказуй свою адресу проживання та номер свого телефону у соцмережах. Про безпеку в Інтернеті існують цілі статті, книжки, та навіть сайти і тренінги. Пам’ятей про це!
По-перше, ти врятуєшся від надокучливого спаму від незрозумілих компаній. По-друге, уникнеш нездорового інтересу грабіжників та інших злочинців.
Що писати? Якщо хочеш додати інформацію про себе — напиши про свої інтереси. Завдяки цій інформації ти не тільки знайдеш знайомих, але й познайомишся з людьми, які поділяють з тобою одні й ті ж цілі.
Порада. Прагнеш зробити улюблені теми експертними – винеси їх до шапки аккаунту Instagram і твою сторінку знайде більша кількість людей (це працює — перевірено на собі).
Пости: про що писати
Що тут казати? Тексти повинні йти від душі. Не маєш настрою і не хочеш ділитися зі світом своїм життям — влаштуй для себе вихідний, подихай свіжим повітрям або зустрінься із друзями. Навпроти — настрій писати є, то шукай інфопривід у всьому:
- може сьогодні свято;
- важлива подія в твоєму житті;
- розкажи про свою улюблену добірку фільмів, пісень або навіть рецептів;
- поділись своєю думкою щодо події в країні, світі;
- є ідея — одразу дай знати світові про це у своїй публікації.
Ти можешь показати в сторіс, як проходить твій день:
- що ти снідав,
- як робив зарядку,
- гуляв із собакою,
- або отримував подарунок на день народження.
Цим ти скажеш світові: “Я відкритий і готовий ділитися своїми враженнями!” Повір — чимало людей люблять спостерігати за такими приємними дрібницями (і я в тому числі).
Емоції: позитивні чи негативні
Раджу тобі ділитися тільки позитивними емоціями. Чому?
Згадай, як тобі не приємно сидіти поряд із людиною, яка завжди скаржиться на своє життя і дарує свій песимізм наліво і направо. А тепер уяви, як хочеться бути ближче до людей, які роздарюють приємні емоції та налаштовані на позитив. Відчуваєш різницю?
Раджу ні в якому разі не писати пости на емоціях, особливо коли у тебе на душі тільки негатив. Чому? Пройде час і ти по-іншому подивишся на ситуацію, а враження про тебе видалити в головах інших людей не вийде.
Нещодавно побачила, як деякі використовують жартівливе «мірило» адекватності поста: він дійсно крут, якщо ти без сорому зможеш показати його своїй мамі. Не уявляєш, як мама буде читати твої рядки — сміливо залиш публікацію до ранку. Як то кажуть: ранок вечора мудріший.
Не даруй компромат на себе улюбленого, бо зайва відвертість не для соціальних мереж. Уяви, як твою фотографію або невдалий жарт використовують проти тебе і ти нічого вже не поробиш.
Головне – не переборщи!
Не роби так, щоб тебе було багато у стрічках твоїх друзів. Без сумніву, твої фото та думки для них важливі, але не кожної години! Існують рекомендації: 1 пост в день, але іноді це правило можна і порушити.
Завжди пам’ятай про те, що особистий профіль у соціальних мережах – це відображення твого внутрішнього світу. Тому будь чесним і ні в якому разі не намагайся видати себе за когось іншого. Адже все
таємне стане явним!
Укладачка статті – Метерова Євгенія, smm-спеціаліст ГО “Сєвєродонецька молодіжна рада”.
Зображення взяті із інтернету.